Logo

Antalya Avukat

Antalya Anlaşmalı Boşanma Avukatı Alperen Erol

Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Eşler Arasında Anlaşmalı Boşanma Protokolü

Anlaşmalı boşanma sözleşmesi taraflar arasında dava açmadan önce maddi manevi tüm noktaların ortak bir karara varılmasını gerektiren bir sözleşmedir. Anlaşmalı boşanma sözleşmesi dava başlangıcında taraflar aralarında hemfikir olduklarını, tüm sonuçları kabul ettiklerini ve bunu sözleşme hale getirip yazılı şekilde mahkemeye sunarak kesin karar haline getirilmesini talebinde bulunmalıdırlar.

Mahkemenin uygun bulması halinde sözleşme kabul edilebilir ya da hakim gerekli gördüğü konularda düzenlemeye gidebilir. Düzenleme yapmış olduğu konularda ise tarafların yeni düzenlemeyi kabul etmesi esastır. Bir tarafın boşanmanın koşullarını reddetmesi durumundaysa dava çekişmeli boşanma davasına dönüşebilmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Anlaşmalı boşanma dilekçesi eşlerin evlilik birliğini anlaşmalı bir biçimde sona erdirmek istedikleri belirtilmelidir. Dilekçede hem evlilik birliğinin temelinden sarsılmış olmasından hem de tarafların maddi manevi taleplerinden bahsetmeleri gerekiyor. Bu noktada yasal sürecin doğru takip edilmesi açısından işinde uzman bir avukatla dilekçe yazılması çok daha uygundur.

Anşalmalı Boşanma Avukatı Alperen Erol İle İletişim

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esenler İkinci El Eşya Alanlar Antalya Trafik Kazası Avukatı Antalya Avukat seo paketleri izmir psikolog Ankara Ambar Kargo Bodrum Bosch Servisi