Logo

TAZMİNAT HUKUKU

Tazminat Avukatı Antalya Ceza Avukatı Avukatı Alperen Erol

TAZMİNAT HUKUKU

TAZMİNAT DAVASI

İsteyerek, istemeden, tedbirsizlik ya da ihmal sonucu meydana gelen zararların giderilmesi ile ilgilenen hukuk dalı tazminat hukukudur. Bu anlamda trafik kazası, iş kazası, meslek hastalıkları, malpraktis ve haksız fiil nedeniyle uğranan zararları tazminat hukuku kapsamında değerlendirmek mümkündür. Tazminat davaları ile uğranan maddi ve manevi zararlar telafi edilmeye çalışılmaktadır. Alperen Erol Avukatlık Bürosu Antalya Tazminat Avukatı alanında profesyonel Antalya tazminat davlarında avukatlık ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

TAZMİNAT NEDİR?

Taraflar arasında beliren adaletsizliği gidermek için tazminat davası açılabilir. Tazminat davası avukatı tarafından yürütülmesi gereken tazminat davası, maddi tazminat davası ve manevi tazminat davası olarak iki farklı şekilde yürütülebilir. Kişilik hakları saldırıya uğramış kişiler manevi tazminat davası açabilirken, maddi olarak zarar görmüş kişiler maddi tazminat davası açabilmektedir. Tazminat davası nasıl açılır gibi sorular için tazminat davası avukatı ile iletişime geçmeniz önerilir.

TAZMİNAT DAVASI KİME AÇILIR?

Tazminat davaları zarara sebep olan tüzel veya gerçek kişilere karşı açılır. Tazminat davasında mevcut zararın ispatlanabilmesi oldukça önemli bir konudur.

TAZMİNAT DAVALARINDA ZAMAN AŞIMI

Tazminat davaları için yasalarımızda birbirinden farklı zamanaşımı süreleri öngörülmüştür.Antalya tazminat avukatları listesinde bulunan Alperen Erol Avukatlık Bürosu hizmet verdiği tazminat davaları için geçerli olan zamanaşımı süreleri ilgili başlıklar altında değerlendirilmiştir.

Alperen Erol Avukatlık Bürosu’nun hizmet verdiği tazminat hukuku alanları şöyledir;

  • Trafik kazalarından kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davalarının takibi,
  • Sözleşmeden kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davalarının takibi,
  • Haksız fiilden kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davalarının takibi,
  • Resmi kurumlara açılacak maddi ve manevi tazminat davalarının takibi,
  • Eser sözleşmelerinden kaynaklanan tazminat davlarının takibi
  • Hakaret, iftira ve ceza hukukuna da konu olabilecek durumlardan kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davalarının takibi, büromuz tarafından yürütülmektedir.

Antalya Tazminat Davaları Avukatı Alperen Erol

Esenler İkinci El Eşya Alanlar Antalya Trafik Kazası Avukatı Şehirlerarası Nakliyat Antalya Avukat seo paketleri izmir psikolog Ankara Ambar Kargo Bodrum Bosch Servisi